Категорија

БАЛСАМ ЗА УСТА – ванила

200,00 ден

-
+

Единствена комбинација на природни суровини за идеална заштита и нега на суви и испукани усни.

Избалансираниот однос на какао путер, кокосово масло, бадемово масло и пчелин восок оставаат слој кој ефикасно омекнува, храни и ги навлажнува усните. Во исто време ја штити кожата од ветер, сонце, студ и други негативни влијанија од околината.

Со арома од ванила.

 

 

 

Без категорија

Имате прашање или сугестија?
КОНТАКТИРАЈТЕ НÈ

Какао путерот е емолиент кој е одличен извор на природни антиоксиданси. Додава заштитен хидратантен слој на усните, помагајќи ги да се заштитат од екстремни температури и внатрешна топлина што може да ги остави усните исушени.

Бадемовото масло помага за подмладување на усните, спречува нивно сушење и ги одржува влажни. Витаминот Е присутен во бадемовото масло помага да се одржуваат усните здрави и ги штити од УВ зраците. Емолиентното својство на бадемовото масло помага да се одржат усните меки и мазни.

Кокосовото масло обезбедува бариера што ги блокира бактериите и надразнувачите да предизвикаат поголема штета. Има својство да навлажнува и да ја храни кожата со потребните масни киселини.

Пчелиниот восок образува бариера на усните, омекнува и овозможува долготрајна заштита и делување на природните масла.

По потреба за суви и испукани усни и за нега и заштита

Да се чува на температура до 25°C во оригиналното пакување.

Да се чува вон дофат на деца.

6 месеци.

8ml

Theobroma cacao seed butter, prunus amygdalus dulcis oil, cocos nucifera oil, cera alba, vanilla fragrance oil